Bavorský Farbiar
BAVORSKÝ FARBIAR (Bayerischer Gebirgsschweisshund) (farba jelenej červene) Bavorského farbiara šľachtili v alpských krajinách, najmä v Bavorsku spárením hanoverského farbiara a švajčiarskeho duriča typu Bruno a sv. Hubertus. Chovatelia sledovali jeden cieľ - získať psa ľahšieho typu do ťažších revírov, veľmi pohyblivého, s voľným hlasom. Podarilo sa im to nad očakávanie. Bavorský farbiar je vhodný na prácu vo všetkých i najťažších revíroch vysokohorských oblastí. Je to inteligentný, chápavý, citlivý pes, stavbou tela prispôsobený na prácu s nosom pri zemi. Na stope pracuje s veľkým záujmom, neúnavne, dôsledne, bez zreteľa na stárie stopy. Postrieľanú zver vytrvalo hlasito stavia až do príchodu vodiča. Srsť farbiara je hustá, mierne drsná a priliehavá. Sfarbenie môže byť tmavočervené, jelenej červene, červenohnedé, svetlohnedožlté až žemľové, ako zimná srsť jelenej zveri s presadajúcou hrdzavou alebo tmavou farbou. Výška psa do 51 cm, suky do 45 cm.
Slovenský Kopov
SLOVENSKÝ KOPOV Slovenský kopov je naše prastaré národné plemeno, ktorého štandard vydala FCI roku 1963. Slovenských kopovov choval predovšetkým pospolitý ľud, ktorý právo poľovníctva mohol vykonávať len v menších obecných alebo urbárskych revíroch. Tvrdý spôsob života drobného pospolitého ľudu svojím spôsobom formoval i povahu a poľovnícke vlastnosti slovenského kopova. Dnes je všestranným psom a aj príslušné predpisy platné v poľovníctve na Slovensku jeho všestranné využitie legislatívne umožňujú. Slovenský kopov sa dá použiť nielen ako durič a farbiar, ale aj ako spoľahlivý prinášač malej zveri. Slovenský kopov je živý, temperamentný, dobre ovládateľný pes s vynikajúcim čuchom, mimoriadne ostrý, hlasitý na stope a veľmi vytrvalý. Povestná je jeho vynikajúca orientačná schopnosť, nezablúdi ani v neznámom prostredí v najťažších horských revíroch. Srsť je 2 až 5 cm dlhá, stredne hrubá, priliehavá a hustá. Podsadu musí mať aj v lete. Sfarbenie má vždy čierne s typickým pálením. Výška psa 45-50 cm, suky 40-45 cm. Hmotnosť 15-20 kg.
Beagle
BEAGLE (čierno-hnedo-biele sfarbenie) Beagle (čítaj bígl) je bystrý, živý pes, vynikajúci stopár s dobrým čuchom, odvážny, so stálou chuťou do práce, náruživý poľovník, hlasitý na stope. Veľmi je rozšírený najmä v Anglicku, v zemi pôvodu, ale aj v USA, kde ho používajú na lov králikov, líšok, bažantov a mývalov. Osrstenie je krátke a husté, odolné voči vode. Prípustné je akékoľvek sfarbenie. Výška 33-40 cm
Zapado Sibírska Lajka
ZÁPADOSIBÍRSKA LAJKA (Zapadno-sibirskaja lajka) (hnedo-biele sfarbenie) Západosibírska lajka vznikla vzájomným krížením chantejského a mansijského typu lajky a psov lovcov severného Uralu a západnej Sibíri. Je to plemeno s nesmiernou loveckou vášňou, nebojácne, vytrvalé, pohyblivé a temperamentné, ideálne na lov všetkých druhov zveri v tajge. Osrstenie je tvrdé, krycia srsť rovná a hrubá, podsada mimoriadne hustá. Sfarbenie srsti môže byť rozmanité: biele, korenie a soľ, červené a hnedé vo všetkých odtieňoch, čierne, strakaté s platňami. Výška psa 54-60 cm, suky 52-58 cm.
Malý modrý gaskonský durič
Malý modrý gaskonský durič sa využíval na lov králikov a zajacov.
Toto výborne ovládateľné plemeno sa používa na lov zajacov ale aj vysokej. K deťom a ostatným psom býva malý modrý gaskonský durič priateľský.
Potrebuje veľa pohybu.
Štajerský durič
Toto plemeno má dobrý hlas a obrovskú výdrž. K deťom a ostatným psom býva štajerský durič priateľský.
Potrebuje dostatok pohybu.